czwartek, 29 marca 2012

Godzina dla ziemi WWF


Czym jest Godzina dla Ziemi WWF?


Jest to największa, globalna inicjatywa społeczna zainspirowana przez organizację ekologiczną WWF. Osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła, o godz. 20.30 na jedną symboliczną godzinę, 31 marca 2012, aby tym samym manifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.
Akcja rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. W międzyczasie, Godzina dla Ziemi WWF urosła do rangi największej prośrodowiskowej akcji w dziejach świata. W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie oraz wiele innych. O tym co zgaśnie w tym roku na świecie dowiesz się z naszych aktualności, o tym co zgaśnie w Polsce – z mapy miejsc.

W Polsce Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się po raz piąty.

Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety.
Chcielibyśmy, żeby uczestnicy akcji zainspirowani zgaszeniem światła podczas Godziny dla Ziemi WWF, zaczęli gasić zbędne oświetlenie przez cały rok i wprowadzili w swoje życie inne proekologiczne zmiany. Dowiedzcie się jak możecie dbać o Ziemię na co dzień.
Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta jest honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewcz-Waltz, partnerem honorowym akcji jest Urząd m.st. Warszawy, a patronami medialnymi Onet, Radio Zet i Multikino.
źródło: http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/


Kilka słów ode mnie: nie jestem przesadną ekolożką, ale staram się nie ignorować tego co wokół się dzieje. Wiadomo, że źródła energii się powoli kończą, gaz łupkowy sieje więcej zamieszania niż cokolwiek innego, energia atomowa może być niebezpieczna itd... Ile z nas nie wyłącza światła gdy wychodzi z pokoju, albo nie odłącza ładowarki po skończonym ładowaniu. Wiele grzechów mamy na sumienie jeżeli chodzi o krzywdę jaką wyrządzamy naszej Matce Naturze. Często myślimy, że ja sam nie mogę nic zrobić. Ale gdy już kilkanaście milionów tak pomyśli to jednak coś możemy zrobić. I tyczy się to też rzeczy dobrych. Dlatego zaczynajmy od siebie, propagujmy najprostszy rodzaj ekologii wśród rodziny i znajomych.
31 marca o 20.30 możemy zacząć od wyłączenie na 60 minut  światła.

Ja się przyłącze, a Ty?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Please, make me smile and leave a comment :)