poniedziałek, 25 czerwca 2012

Syoss - Absolute Oil pod lupą

Dzisiaj chciałabym  wziąść pod lupę olejek do włosów marki Syoss, który wygrałam w konkursie na dzień kobiet. Pisałam o tym TUTAJ
Zamierzam używać go jako olejek do standardowego olejowania włosów 2-3 razy w tygodniu. Osobiście nigdy bym go nie kupiła  do takiego celu ze względu na cenę, która nie przekłada się na skład. Za 100 ml olejku musimy w Rossmannie zapłacić 29zł. Za tą cenę kupimy bardziej naturalny olejek. Nigdy jeszcze nie analizowałam żadnego kosmetyku pod względem składu. To mój pierwszy raz :) Mam nadzieję, że komuś okaże się pomocny :)





 Oto skład:

1.Cyclomethicone (cyklometikon) jest rodzajem lekkiego oleju silikonowego lotnego lub cyklicznego, co w praktyce oznacza, że substancja ta ulatnia się po pewnym czasie z miejsca jej użycia.
Cyclomethicone jest uniwersalną bazą silikonową, która rozpuszcza się doskonale w tłuszczu, alkoholach oraz olejach (wyjątek stanowi tutaj olej rycynowy). Substancja nie rozpuszcza się jednak w wodzie.
Cyclomethicone nie posiada zapachu, ani koloru, dlatego dość często używana jest jako „przewodnik” innych wartościowych substancji, wchodzących w skład kosmetyku. Cyklometikon inaczej sprawdza się na włosach, inaczej w kosmetykach do pielęgnacji twarzy.
Cyclomethicone doskonale wchłania łój i pot, dlatego użyty w kremach lub bazach do twarzy, zapobiega nieestetycznemu błyszczeniu twarzy, dając efekt jedwabistej, gładkiej skóry. Niestety u osób z tendencja do trądziku lub nadmiernego zapychania cery, składnik ten może (ale nie musi) dodatkowo potęgować to zjawisko. Niestety kwestia zapychania cery jest sprawą indywidualna, często składnik, który zapycha jednych, na drugich nie działa negatywnie. Cyclomethicone sprawdza się najlepiej w kremach przeciwzmarszczkowych, wygładzając skórę twarzy. Cyklometikon w kosmetykach do włosów daje efekt zwiększonej puszystości oraz gładkości powierzchni włosów. Jako taki nie ma właściwości nawilżających, działając jedynie jako baza przewodnia, ułatwiająca rozprowadzenie kosmetyku.

2. Trisiloxane-?

3. Dimethiconol to polimer z rodziny polisiloksanów, zbudowany z atomów krzemionki oraz tlenu. Polimer ten charakteryzuje niezwykła giętkość i elastyczność, duża masa cząsteczkowa oraz wysoka odporność na czynniki zewnętrze i chemiczne. Duża stabilność tego silikonu przejawia się także w dobrej wytrzymałości na wahania temperatury. Z tego powodu dimethiconol znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.
Dodatek, w postaci dimethiconolu można znaleźć w takich kosmetykach, jak kremy do twarzy, podkłady, kosmetyki do opalania, kosmetyki do włosów. Jego wysoka stabilność na skoki temperatury powoduje, że dłużej chroni skórę lub włosy przed szkodliwym wpływem środowiskowym (wiatr, słońce, mróz).
Dimethiconol zapobiega odparowywaniu wody z powierzchni, na której został użyty, dlatego jego działanie można określić jako widocznie kondycjonujące i nawilżające włosy lub skórę ciała. Polimer ten najczęściej spotykamy w preparatach do stylizacji włosów, jak serum, krem ochronny lub w odżywkach zmiękczających i regenerujących włosy.
Dimethiconol jest lekkim silikonem, który choć nierozpuszczalny w samej wodzie, z łatwością wymywany jest za pomocą delikatnego szamponu do włosów. Należy do grupy tzw. przyjaznych silikonów, których nie należy się obawiać. estyl.pl

4. Helianthus Annuus (Seed Oil) – olej słonecznikowy

5. Argania spinosa kernel oil- olej arganowy

6. Parfum

7. Benzyl Alkohol

8. Butylphenyl Methylpropional - substancja zapachowa

9. Geraniol to organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Posiada przyjemny, intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go często w wielu kompozycjach zapachowych

10.  Hexyl cinnamal- gliceryna

11. Citronellol- Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

12. Limonene- imituje zapach skórki cytrynowej

13. Benzyl Salicylate- Pochodzenia chemicznego. Substancja występująca w postaci bezbarwnej do jasnożółtej cieczy o balsamicznym, słodkim, kwiatowym zapachu. Środek nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w alkoholu i w oleju. W kosmetyce stosowany jako substancja zapachowa lub środek absorbujący promienie słoneczne (UVB).Składnik o działaniu lekko znieczulającym.

14. Linalol- organiczny związek, nienasycony alkohol alifatyczny, należący do grupy terpenów, występuje w przyrodzie naturalnie. Wytwarzany jest przez ponad 200 gatunków roślin, głównie z rodzin Lamiaceae (mięta, aromatyczne zioła), Lauraceae (laur, cynamon, drzewo różane), Rutaceae (owoce cytrusowe), przez brzozę i niektóre gatunki grzybów. Najczęściej otrzymuje się go z olejków eterycznych (linalowego, kolendrowego, pomarańczowego) lub syntetycznie. Jego zapach jest intensywny, kwiatowy z nutą przypraw, zbliżony do konwaliowego.Związek ten ulega stopniowemu rozkładowi w kontakcie z tlenem, tworząc utleniony produkt uboczny, który może powodować reakcje alergiczne (wyprysk).

15.  Alpha-Isomethyl Ionone – składnik kompozycji zapachowej

16. Citral- imituje zapach cytryny

17.  CI 40800- żółto-pomarańczowy barwnik
źródło: Internet

Olejek zawiera dużo substancji zapachowych, dla mnie osobiście zbędnych, chodź zapach mi się podoba. Na szczęście nie jestem bardzo wrażliwa na takie substancje, więc mam nadzieję, że mi nie zaszkodzą :)

Dokładny opis olejku pojawi się w recenzji :)


Pozdrawiam, Kasiek :*

5 komentarzy:

  1. ja używam oleju kokosowego i jak narazie nie narzekam;-)obserwuję i również zapraszam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej skład niestety dużo chemii :( Ja wolę naturalne oleje do włosów ;)

    W wolnej chwili zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też wolałbym zeby był bardziej naturalny. Jak już mówiłam sama bym go nie kupiła. Jeżeli bardzo nie bedzie się spisywał to go oddam:-)
    Pozdrawiam:-)

    OdpowiedzUsuń
  4. ciekawy post:):)
    pozdrawiam cieplutko:*

    OdpowiedzUsuń

Please, make me smile and leave a comment :)